رایاداده

خدمات

شرکت داده کاوان اطلاعات رایا به شمارۀ ثبت 532255 فعالیت خود را از سال 1380 با همکاری شرکت رایا فن آوا تحت عنوان تیم رایا با موضوع “طراحی ، ساخت، تولید، مشاوره و فروش تجهیزات مخابراتی، الکترونیکی، کامپیوتری و نرم افزارها و سخت افزارهای مربوط به آن و صادرات این تجهیزات و نرم افزارها”در جهت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی آغاز نمود.
این شرکت با بهره گیری از نیروهای متخصص داخلی و توان ملی توانست محصولاتی از جمله مرکز تلفن TDM/IP پرظرفیت ، مبدل سیگنالینگ های مختلف (SS7,PRI,CAS,E&M) ، تین کلاینت ، تجهیزات MSAN کم ظرفیت ( با ماجولهای xDSL، POTS،E1 ، Ethernet) و چندین نوع از تجهیزات مخابراتی دیگر را به صورت 100% داخلی از لحاظ سخت افزار و نرم افزار طراحی نموده و نمونه مهندسی و تولیدی آنرا به یکی از شرکتهای معتبر تولیدی ارائه نماید. از سال 1388 فعالیت اصلی شرکت از طراحی و تولید تجهیزات مخابراتی به مطالعه، طراحی و بهینه‌سازی فرآیندهای کسب کار، عملیاتی و سازمانی و تولید نرم افزارها و ابزارهای لازم برای پیاده‌سازی آن در شرکت‌های تلکامی تغییر یافت و همچنین از سال ۱۳۹۷ تیم رایا تحت عنوان شرکت داده کاوان اطلاعات رایا مستقلا فعالیت خود را ادامه داد. در همین راستا با گردآوری متخصصان دیگری در دو حوزه دانشگاه و شرکت‌های تلکامی، توانستیم تجربه و دانش را به معنای واقعی به یکدیگر گره زده و گام موثری برای داشتن یک سیستم کارا در حوزه‌ی مدیریت سرویس و عملیات به صورت کاملا بومی و استاندارد برداشته باشیم. موسسین شرکت بر این باورند که توان داخلی برای تولید نرم افزار در حوزه تلکام بسیار بالا بوده و با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مناسب و استفاده از تجربیات سایر شرکت‌های جهانی فعال در این زمینه، می‌توان به این مهم دست یافت. هم اکنون محصول OSS شرکت داده کاوان اطلاعات رایا به صورت کاملا استاندارد و بومی با پشتیبانی جامع نیازمندی‌ها ، طراحی و پیاده‌سازی شده و آماده بهره‌برداری و ارائه خدمت به شرکت‌ها و سازمان‌های تلکامی می‌باشد.

شرکت داده کاوان اطلاعات رایا با بررسی، آنالیز و طراحی کلیه فرایندهای اصلی و فرعی و همچنین توجه به عمده‌ی نیازمندی‌ها و ظرفیت‌های باالقوه در حوزه تلکام ایران، با تمرکز بر روی تجربیات موفق شرکت‌های فعال جهانی در این حوزه و انطباق با استانداردهای ITIL وeTOM، سیستم‌ جامع و یکپارچه مدیریت پشتیبانی عملیات برای بالابردن سطح بهره‌وری عملیات و باالطبع کسب ‌وکار شرکت‌های تولیدی، تجاری و ارائه‌کننده خدمات در ایران پیاده‌سازی و آماده بهره‌برداری نموده است.
یکی از عوامل اساسی تمایز OSS اروشا، تمرکز بر روی انعطاف‌پذیری و قابلیت خودپیکربندی راه‌کارهای ما می‌باشد که همواره در حال توسعه و سفارشی‌سازی طبق نیازهای خاص مشتریان می‌باشیم. راه‌کارهای موجود در OSS اروشا که درکسب‌وکار شرکت‌ها نیز بسیار موثر واقع می‌شود، نه تنها مبتنی بر استانداردها بلکه بر اساس تقاضای مشتری تکامل یافته است. با گرد آمدن متخصصان با تجربه تلکامی و دانشگاهی که متخصص در طراحی، پیاده سازی و همچنین یکپارچه‌سازی راه‌حل‌های تلکامی و ارائه خدمات می‌باشند، مفتخریم که مشتریان مهمی در شرکت‌های مخابراتی استان‌ها و pap ها داشته و OSS اروشا در حال بهره‌برداری در این شرکت‌ها می‌باشد.

 

خدمات شرکت

مدل سازی و طبقه بندی فرآیندهای کسب و کار
بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار
ارائه راه کارهای هوش تجاری (BI)
یکپارچه سازی سیستم ها بر مبنای معماری سرویس گرا (SOA)
ارائه راه کارهای رایانش ابری (Cloud Computing)
ارائه راه کارهای خدمات ارزش افزوده در شبکه های باندپهن (VAS)
توسعه کسب و کار شرکت های ارتباطی و دیتا سنتر ها و شرکت های مبتنی بر فناوری اطلاعات
ارزیابی شرکت های مخابراتی بر مبنای استانداردهای این حوزه (Telecom Audits)
راه اندازی مرکز عملیات شبکه (NOC)، مرکز عملیات امنیت (SOC)، مرکز عملیات سرویس ( S’OC)
آموزش دوره های TM Forum (eTOM، TAM، SID، BM، ITIL ) و اعزام دانشجو به خارج از کشور برای دریافت گواهینامه های بین المللی معتبر
مشاوره در حوزه های مدیریت کسب و کار و عملیات
مجازی سازی
پردازش دیتاهای بسیار حجیم
برای ارتباط با این برند کلیک کنید.